Formularz zgłoszeniowy

Najczęstsze pytania

Czy skoki tandemowe to bezpieczny sport?

Na pytanie czy skoki tandemowe to bezpieczny sport można jednoznacznie stwierdzić, że jest to bardzo bezpieczna forma rekreacji. Po pierwsze skokiem kieruje doświadczony instruktor – tandem pilot. Po drugie spadochron tandemowy ma szereg zabezpieczeń. Składa się on z dwóch spadochronów: głównego i zapasowego, składanego przez odpowiednio uprawniona osobę – układacza. Kolejnym zabezpieczeniem jest automat Cyprys. Jest to bardzo ważny element w wyposażeniu spadochrony. Cyprys to urządzenie elektroniczne, które przez cały czas skoku analizuje wysokość, ciśnienie i prędkość opadania i w razie potrzeby otwiera spadochron zapasowy.

Chętni na tego typu skok nie muszą przechodzić kursu spadochronowego (oprócz kilku wskazówek technicznych przed samym skokiem) i specjalistycznych badań lekarskich.

Kto może skoczyć?

Są pewne ograniczenia dla osób chcących wykonać skok tandemowy, jest to minimalny wiek 7 lat (osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemna zgodę rodziców) oraz waga do 110 kg.

Aerokluby regionalne zazwyczaj nie posiadają samolotów, które mogą osiągnąć pułap 4000 metrów, dlatego skoki tandemowe można wykonywać wyłącznie na tzw. stałych strefach zrzutu.

Co zabrać ze sobą na lotnisko?

Warto pamiętać aby na lotnisko zabrać ze sobą  sportowe buty wiązane, a w chłodniejsze dni (wiosną i jesienią) coś pod kombinezon np. bluzę dresową. Najważniejszą jednak rzeczą, o której nie wolno zapomnieć  na lotnisku to dobry humor.

Jak filmowany jest skok?

Wiele osób pyta czy kamerzysta może filmować dwie osoby lecące w tandemie jednocześnie. Jest to niemożliwe ponieważ tandemy podczas wyskoku nie mogą spadać obok siebie, a kamerzysta może filmować tylko jedną osobę.

 

Już dziś umów się na skok tel. 515 733 110

 

Uwagi